Wczytuję dane...

Biologia Zbiór zadań Matura 2023-2025 Tom 4

Produkt dostępny!
50,30 PLN
Cena rynkowa: 69.99 PLN
Liczba zadań / poleceń: 1554
Zakres materiału:
- Genetyka (genetyka klasyczna, ekspresja genów i jej regulacja, zmienność, mutacje i choroby genetyczne, krzyżówki i rodowody, biotechnologia i inżynieria genetyczna),
- Ekologia (oddziaływania między organizmami, ekosystemy i biomy, ekologia populacji, ochrona przyrody i środowiska),
- Ewolucja (historia życia na Ziemii i antropogeneza, założenia i dowody ewolucji, genetyka populacji).

Ogólne informacje o zbiorach zadań (tom 1.-4.)

Zbiory zadań zawierają zadania przyporządkowane do odpowiednich działów wraz z pełnymi odpowiedziami. Nowa edycja zbiorów została dostosowana do najnowszej podstawy programowej, z której korzystają absolwenci szkół podstawowych.
Autorskie zadania typu maturalnego zawarte w zbiorach, są zgodne z nową podstawą programową i wymagają przerobienia przez każdego maturzystę chcącego dostać się na kierunki medyczne. Zbiór został wzbogacony o repetytorium przed każdym działem. Repetytorium stworzone zostało na bazie najlepszych książek akademickich oraz wiedzy biologów i lekarzy. Informacje w nim zawarte zostały przedstawione w sposób prosty i łatwy do zapamiętania. W zbiorze znajdują się także wszystkie zadania z arkuszy maturalnych CKE z lat 2005–2021, przyporządkowane do odpowiednich działów wraz z pełnymi odpowiedziami, oddzielone od zadań autorskich.
Zbiory zawierają zadania, które zmuszają maturzystę do myślenia. Wymagają nie tylko wiedzy na poziomie rozszerzonym, ale także umiejętności pracy z tekstem źródłowym oraz całościowego wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy, przez co idealnie wpasowują się w nowe trendy wyznaczane przez CKE. Autorami zadań są doświadczeni nauczyciele biologii, w tym egzaminatorzy maturalni oraz doktor nauk przyrodniczych, a także lekarze, biorący aktywny udział w kształceniu przyszłych studentów kierunków medycznych. Priorytetem naszych książek jest wysoki poziom merytoryczny, będący podstawą dobrego przygotowania ucznia do matury.

Co znajdziesz w nowym wydaniu zbiorów 2023-2025 (tom 1.-4.)?
- 3600 autorskich zadań maturalnych z podpunktami, opracowanych specjalnie pod kątem nowej matury przez doświadczonych nauczycieli, w tym czynnych egzaminatorów maturalnych.
- Krótkie repetytorium przed każdym działem, umożliwiające szybką powtórkę danego materiału.
- 2590 maturalnych zadań CKE z podpunktami, przyporządkowanych do odpowiednich działów.
- Pełne rozwiązania do wszystkich zadań, w tym komentarze i wskazówki do wybranych zadań.
- Kompleksową bazę wiedzy, niezbędną do uzyskania wysokiego wyniku na egzaminie.

Co się zmieniło w nowym wydaniu zbiorów?
- Dodaliśmy ponad 300 nowych, złożonych autorskich zadań typu maturalnego, opracowanych przez egzaminatorów maturalnych.
- Przebudowaliśmy zadania i odpowiedzi tak, aby jeszcze bardziej wpasowywały się w wymogi nowej matury.
- Dodaliśmy piktogramy wyróżniające zadania z konkretnego podziału np. w dziale „Komórka” znajdziesz zadania dotyczące budowy komórki, transportu komórkowego, podziałów komórkowych i składników chemicznych, oznaczone odpowiednim piktogramem.
- Opracowaliśmy nowe repetytorium, którego cała treść została zaktualizowana, przekształcona i dostosowana do wymagań zawartych w nowej podstawie programowej.
- Przyporządkowaliśmy dokładniej zadania do właściwych działów.
- Usunęliśmy zadania zgłaszane jako niejasne.
- Zaprojektowaliśmy nowy wygląd środka, dzięki czemu treść jest bardziej przejrzysta, a rozmieszczenie elementów sprawia, że nauka staje się łatwiejsza i przyjemniejsza.
- Zintegrowaliśmy treści zbiorów z naszą nową platformą edukacyjną MedicStudy.pl, na premierę której zapraszamy pod koniec sierpnia 2022.

Autorzy: lek. med. Jacek Mieszkowicz, mgr inż. Dorota Cichy, mgr Bogumiła Bąk, dr Krzysztof Brom, lek. med. Klaudia Suwała, mgr Marek Grzywna, mgr Maciej Bryś, lek. med. Maksymilian Ogiela.

Dane techniczne

 • Realizacja zamówienia::

  48 godzin

 • Producent:

  Biomedica

Szczegółowe dane

 • Autor: 

  Mieszkowicz Jacek, Cichy Dorota, Bąk Bogumiła, Brom Krzysztof, Suwała Klaudia, Grzywna Marek, Bryś M

 • Format: 

  21.0x29.5cm

 • ISBN: 

  9788396240767

 • Objętość: 

  547

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2022

 • Tematyka: 

 • Wydanie: 

  1

Polecamy również