-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Medycyna Praktyczna
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Podwyższone ciśnienie tętnicze należy do najważniejszych czynników ryzyka wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych, dlatego właściwa ocena wysokości ciśnienia tętniczego odgrywa istotną rolę w prewencji chorób układu krążenia. Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować szybki rozwój metod pomiaru ciśnienia tętniczego.
Pomiary wykonywane poza gabinetem lekarskim przewyższają pod wieloma względami gabinetowe pomiary ciśnienia tętniczego. Cechuje je lepsza korelacja z ryzykiem sercowo-naczyniowym, a także dokładniej oceniają skuteczność leczenia nadciśnienia tętniczego niż pomiary w gabinecie.
W rozdziałach oddawanej do rąk Czytelników monografii przedstawiono zasady wykonywania pomiarów ciśnienia tętniczego poza gabinetem lekarskim oraz wiele sytuacji klinicznych, w których takie pomiary zajmują istotne, poparte dowodami z badań miejsce. Przedstawiono też przypadki kliniczne, w których decyzje diagnostyczne i terapeutyczne podejmowano na podstawie wyników pomiarów ciśnienia tętniczego poza gabinetem lekarskim.
Dziś, zwłaszcza w obliczu szybkiej informatyzacji i digitalizacji medycyny, którą przyspieszyła pandemia COVID-19, nie uda się uciec przed pomiarami poza gabinetem lekarskim. Wręcz przeciwnie – wprowadzenie na rynek mankietowych i bezmankietowych nadgarstkowych urządzeń osobistych pozwalających na ocenę ciśnienia tętniczego wielokrotnie w ciągu dni i miesięcy otwiera nowe, fascynujące możliwości pomiarów ciśnienia tętniczego. Zmierzch pomiarów gabinetowych jest już faktem, trzeba nauczyć się rozsądnie i pragmatycznie wykorzystywać pomiary poza gabinetem lekarskim, tak by jak najefektywniej zmniejszać u naszych pacjentów ryzyko sercowo-naczyniowe.
Oddając w Państwa ręce tę monografię, mamy nadzieję, że okaże się przydatna w codziennej praktyce lekarzy wielu specjalności, między innymi lekarzy rodzinnych, kardiologów, internistów i hipertensjologów.
Szczegóły
-
Format:
21.0x29.5cm
-
ISBN:
9788374306553
-
Objętość:
166
-
Oprawa:
Twarda
-
Rok wydania:
2021
-
Tematyka:
Medycyna
-
Wydanie:
1