Wczytuję dane...

Zdrowe stopy twojego dziecka. Gimnastyka stóp w formie zabawy. 32 ćwiczenia według skutecznej metody

Medycyna Praktyczna
Produkt dostępny!
43,00 PLN
Cena rynkowa: 43.00 PLN

Ocenia się, że 98% dzieci przychodzi na świat ze zdrowymi stopami, ale aż 60% wszystkich dorosłych doświadcza problemów stóp. Skąd takie różnice? Smutna rzeczywistość dotycząca dziecięcych stóp wygląda obecnie następująco: 2/3 dzieci nosi za małe buty, 1/2 dzieci ma zniekształcone stopy, a 1/3 osób z tej grupy nigdy nie chodzi boso. Dodatkowo podczas gimnastyki stóp dzieci wykonują przestarzałe ćwiczenia, które przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Ta książka skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców - głównie rodziców, ale także rehabilitantów czy lekarzy rodzinnych, pediatrów i ortopedów dziecięcych. W prosty sposób przedstawiono w niej anatomię i fizjologię stóp, a także omówiono prawie wszystkie problemy dziecięcych stóp, m.in. dotyczące doboru obuwia dla dzieci czy zasadności noszenia wkładek.

Najważniejszą część książki stanowi zestaw 32 ćwiczeń z instruktażowymi ilustracjami. Większość ćwiczeń można wykonać podczas codziennych czynności – zarówno w domu, jak i na podwórku, placu zabaw czy w ogrodzie. Autorzy starają się pokazać, że chodzenie boso, odpowiednie buty i celowa gimnastyka może zapobiec większości problemów ze stopami, jakie pojawiają się w późniejszym wieku.

Dane techniczne

Szczegóły

 • Autor: 

  Christian Larsen, Bea Miescher, Gabi Wickihalter

 • ISBN: 

  9788374306584

 • Objętość: 

  92

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2021

 • Tematyka: 

  Medycyna

Polecamy również