Wczytuję dane...

Choroby i chirurgia małych ssaków Fretki, króliki, gryzonie

galaktyka
Produkt dostępny!
309,05 PLN
Cena rynkowa: 300.00 PLN
Podręcznik Choroby i chirurgia małych ssaków. Fretki, króliki, gryzonie zawiera:
szeroką wiedzę na temat medycyny prewencyjnej i leczenia chorób małych ssaków, także z zakresu okulistyki, stomatologii oraz chorób odzwierzęcych;
ponad 700 fotografii i ilustracji przedstawiających interpretację radiograficzną oraz techniki diagnostyczne, chirurgiczne i terapeutyczne;
szczegółowe opisy zabiegów chirurgicznych wsparte kolorowymi zdjęciami i rysunkami;
informacje na temat fizykoterapii, rehabilitacji i medycyny alternatywnej dla królików;
spis oraz dawkowanie substancji leczniczych stosowanych w terapii różnych gatunków małych ssaków;
rozdziały o mniej popularnych zwierzętach towarzyszących (koszatniczki, nieświszczuki, lotopałanki, jeże itp.).

W polskim przekładzie najnowszego wydania „Różowej książki” autorzy, znani międzynarodowi specjaliści, zgromadzili wiedzę dotyczącą licznych gatunków małych ssaków (określanych także mianem egzotycznych), z którymi lekarze weterynarii stykają się coraz częściej w lecznicach i swojej pracy klinicznej. Zaletą podręcznika jest jego bogata zawartość. Mamy tu obszerny rozdział o chorobach i chirurgii fretek, równie wyczerpujący rozdział dotyczący królików, a także część omawiającą szczegółowo wybrane gatunki gryzoni.
Znajdziemy tu również zagadnienia odnoszące się do zwierząt rzadziej spotykanych w domowych hodowlach, takich jak lotopałanki czy jeże pigmejskie. Oprócz dokładnych opisów chorób poszczególnych gatunków książka zawiera rozdziały poświęcone np. chirurgii (techniki operacyjne), intensywnej terapii, okulistyce, stomatologii i technikom obrazowym.
Zapewniam, że podręcznik Choroby i chirurgia małych ssaków będzie dla każdego lekarza weterynarii ogromnym wsparciem – znajdzie on tu wyjaśnienie wielu problemów, z którymi może się zetknąć w codziennej pracy.
dr hab. Wojciech Bielecki, adiunkt, Instytut Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

W czwartym wydaniu Chorób i chirurgii małych ssaków nowością są rozdziały o koszatniczkach, pieskach preriowych i skunksach. Jest też osobna sekcja Techniki chirurgiczne i stomatologia, która obejmuje chirurgię tkanek miękkich u fretek, królików i gryzoni, a także ogólne zasady przeprowadzania zabiegów chirurgicznych, ortopedii małych ssaków, endoskopii diagnostycznej i chirurgicznej oraz stomatologii.
W sekcji Zagadnienia ogólne znalazł się nowy rozdział o hematologii i biochemii, w którym szczegółowo omówiono patologię kliniczną małych ssaków.

Ogrom zawartych w podręczniku wiadomości przedstawiono w sposób przejrzysty i przyjazny dla czytelnika.

Dane techniczne

 • Realizacja zamówienia::

  48 godzin

 • Producent:

  galaktyka

Szczegóły

 • Autor: 

  Quesenberry Katherine E., Orcutt Connie J., Mans Christoph, Carpenter James W.

 • Format: 

  20.3x27.7cm

 • ISBN: 

  9788375798142

 • Objętość: 

  768

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Rok wydania: 

  2021

 • Tematyka: 

  Medycyna

 • Wydanie: 

  1

Polecamy również