Niniejsza publikacja przybliża specyficzne zasady projektowania konstrukcji wsporczych linii elektroenergetycznych oraz pomaga zrozumieć współzależności między zapisami obowiązujących norm „europejskich”. Warto podkreślić, że książka bazuje na najnowszych wytycznych w tym zakresie, w tym na nowowprowadzonej normie PN-EN 50341-2-22:2016-04 dotyczącej projektowania linii napowietrznych o znamionowym napięciu powyżej 1 kV.
Dzięki tej publikacji:
· dowiesz się jak zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność konstrukcji wsporczych,
· poznasz specyficzne zasady określania oddziaływań na przewody i słupy oraz reguły tworzenia ich kombinacji,
· zrozumiesz podstawy teoretyczne określania sił naciągu przewodów i zobaczysz jak zastosować je w praktyce,
· przeanalizujesz krok po kroku przykład projektowania kratowego słupa i fundamentu linii napowietrznej wysokiego napięcia.
Książka adresowana jest zarówno do inżynierów projektujących linie elektroenergetyczne, jak i studentów wyższych semestrów studiów na wydziałach budownictwa. Ułatwia ona zapoznanie się ze zmianami wynikającymi z publikacji w okresie ostatnich 3 lat zaktualizowanych europejskich norm projektowania linii elektroenergetycznych.
Wszystkich zainteresowanych Zachęcamy także do zapoznania się z nową książką Sławomira Labochy i Jarosława Paluszyńskiego „Stalowe słupy powłokowe”.
Szczegóły
-
Autor:
Mendera Zbigniew, Szojda Leszek, Wandzik Grzegorz
-
Format:
16.5x24.0cm
-
ISBN:
9788301188986
-
Objętość:
418
-
Oprawa:
Miękka
-
Rok wydania:
2020
-
Tematyka:
Technika
-
Wydanie:
1