-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Czelej
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Książka „Znieczulenie ogólne w stomatologii klinicznej. Tryb ambulatoryjny” ma na celu – jak zaznaczają autorzy – przybliżenie środowisku stomatologicznemu problematyki znieczulenia ogólnego jako coraz częściej występującej alternatywy dla postępowania konwencjonalnego, szczególnie w przypadku stomatologii psychiatrycznej.
Znieczulenie ogólne w stomatologii nadal jest przedmiotem wielu kontrowersji.
Czasem takie postępowanie jest wskazane nie tylko w przypadku zabiegów chirurgicznych, ale również w przypadku osób upośledzonych umysłowo, dzieci specjalnej troski czy też pacjentów, których organizm nie reaguje na znieczulenie miejscowe. By przybliżyć tematykę znieczulenia ogólnego powstała ta książka.
Pierwsza część przedstawia rys historyczny, wprowadzenie i podstawy ergonomii pracy, wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegów stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym w trybie ambulatoryjnym, kilka aspektów stomatologii laserowej, opis powikłań, a także interpretację istniejących wytycznych dotyczących znieczulenia ogólnego w stomatologii.
Druga część jest bardziej specjalistyczna i dotyczy technik zabiegowych, resuscytacji, skali trudności, prawidłowości i błędów oraz badań porównawczych różnych rodzajów pracy w znieczuleniu ogólnym.
Sczegóły
-
Autor:
Marek Bladowski, Mariola Iwanowska-Sosnowska, Mirosław Nischk
-
Ilość stron:
122
-
Oprawa:
Miękka