„Stomatologia zachowawcza” to pierwszy polski przekład znanego amerykańskiego bestsellera i jednocześnie znakomite kompendium wiedzy praktycznej napisane przez zespół wybitnych stomatologów praktyków.
Książka w sposób szczegółowy, obrazowy i prosty, opisuje główny i podstawowy element stomatologii zachowawczej, jakim jest kariologia, która jest konieczna do opanowania przez nowoczesnego i nadążającego za dzisiejszym rozwojem i potrzebami medycyny – lekarza stomatologa. (...) Stanowi ona cenne źródło informacji, prezentując w przejrzysty sposób bardzo ważne zagadnienia stomatologii estetycznej. Istotną jej zaletą są schematy, zdjęcia, rysunki, tabele oraz spisy uzupełniającej literatury fachowej, które w znaczny sposób ułatwiają rozumienie przekazywanych treści. Prof. dr hab. Joanna Wysokińska-Miszczuk |
Głównym obszarem zainteresowania stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów – próchnicy, która dotyka ludzi w każdym wieku. Jednakże obecnie stomatologia zabiegowa nie jest traktowana jedynie jako dziedzina zajmująca się „ubytkami” oraz „wypełnieniami”. Nowoczesna stomatologia zabiegowa obejmuje diagnostykę i leczenie także szeregu innych schorzeń.
Książka obejmuje następujące części tematyczne: podstawy stomatologii zabiegowej, narzędzia i preparacja, diagnoza i planowanie leczenia, rekonstrukcje kompozytowe rekonstrukcje amalgamatowe oraz metalowe. Doskonałym uzupełnieniem treści książki jest fotograficzna (2550 zdjęć) dokumentacja przedstawionych treści.
Sczegóły
-
Autor:
Theodore M. Roberson, Harald O. Heymann, Edward J. Swift Jr. // Redakcja naukowa: Stanisław Suliborski