-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.MEDIPAGE
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Otorynolaryngologia kliniczna to nowa, ważna, bardzo oczekiwana publikacja medyczna. Jej autorami jest kilkudziesięciu specjalistów z różnych ośrodków medycznych w Polsce. Tom 1 składa się z 17 rozdziałów obejmujących zagadnienia ogólne z zakresu otorynolaryngologii: badania kliniczne, badania czynnościowe, zastosowanie badań radiologicznych, neuronawigację, mikrobiologię i antybiotykoterapię, farmakologię, specykę znieczulenia i leczenia bólu, chemioterapię, immunoterapię i terapie celowane, radioterapię, endoskopię, zastosowanie lasera, endokrynologię, wady rozwojowe, genetykę, postępowanie z chorym w okresie okołooperacyjnym, podstawy chirurgii oraz podstawy planowania badań naukowych.
Ten obszerny materiał został przedstawiony w sposób przejrzysty i czytelny, ułatwiający przyswajanie zawartej w nim wiedzy. Niezaprzeczalną wartością tego tomu Otorynolaryngologii klinicznej jest również bogata oprawa ilustracyjna.
W tomie 2 podręcznika Otorynolaryngologia kliniczna, którego autorami jest ponad osiemdziesięciu specjalistów z różnych ośrodków medycznych w Polsce, zostały przedstawione szczegółowe problemy kliniczne. W 18 rozdziałach obszernie opisano zagadnienia z zakresu otologii (choroby nerwu twarzowego, ucha zewnętrznego i wewnętrznego, zapalenia ucha środkowego, guzy ucha, kości skroniowej i kąta mostowo-móżdżkowego, zawroty głowy i zaburzenia równowagi oraz implantologia). Omówiono także choroby ogólnoustrojowe, alergiczne, nosa i zatok przynosowych, części nosowej gardła, gruczołów ślinowych, jamy ustnej, gardła, krtani, zaburzenia połykania, patologie oczodołu, guzy szyi, zaburzenia głosu i mowy, zaburzenia oddychania podczas snu, urazy i krwawienia, wybrane odmienności anatomiczne i fizjologiczne w otorynolaryngologii dziecięcej, zmiany w narządach laryngologicznych spowodowane starzeniem się organizmu oraz rehabilitację.
Podobnie jak w pierwszym tomie, tak i w obecnie prezentowanym treść podręcznika została ujęta w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić czytelnikowi przyswajanie zawartej w nim wiedzy. Jest to możliwe dzięki przejrzystej strukturze rozdziałów i bogatej oprawie ilustracyjnej, która jest dodatkowym atutem drugiego tomu Otorynolaryngologii klinicznej.
Sczegóły
-
Ilość stron:
608
-
Wydawca:
MediPage
-
Autor:
Kazimierz Niemczyk, Dariusz Jurkiewicz, Jacek Składzień, Czesław Stankiewicz, Witold Szyfter
-
ISBN:
978-83-61104-83-4
-
Rok wydania:
2014
-
Oprawa:
Twarda