-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.ELAMED
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Przemysł 4.0 to wielowymiarowa koncepcja wykorzystująca szereg technologii umożliwiających stworzenie autonomicznych i inteligentnych systemów produkcyjnych, posiadających możliwość samokonfiguracji, samokontroli czy nawet samodzielnego naprawiania, pozwalających na podniesienie efektywności i elastyczności wytwarzania. Jak pokazują różne raporty, w Polsce poziom wdrożeń rozwiązań koncepcji Przemysł 4.0 nadal jest poniżej przeciętnej europejskiej. Za jedną z przyczyn można upatrywać brak szczegółowej wiedzy o rozwiązaniach wspierających koncepcję Przemysł 4.0 oraz możliwościach jakie stwarzają dla rozwoju firmy.
To właśnie dzięki sporej liczbie ciekawych publikacji przygotowanych przez autorów czasopisma Utrzymanie Ruchu powstał pomysł na przygotowanie zwartego opracowania omawiającego i przybliżającego w jak najbardziej przystępny sposób rozwiązań stanowiących fundament koncepcji Przemysł 4.0.
Dzięki zaangażowaniu i pracy wielu autorów ze środowisk akademickiego i przemysłowego powstało kompendium wiedzy na temat koncepcji Przemysł 4.0.
Rozdziały współtworzone są przez partnerów przemysłowych, którzy dzielą się z Czytelnikami własnymi doświadczeniami z wdrożeń oferowanych przez nich rozwiązań. Co w wielu przypadkach pozwoli na lepsze zrozumienie istoty technologii oraz zainspiruje do sięgnięcia po nią i zastosowania w przedsiębiorstwie.
Niezwykle trudno jest przedstawić w wyczerpujący sposób wszystkie ciekawe technologie, które rozwinęły się na gruncie idei Przemysł 4.0, jednak mamy nadzieję, że to opracowanie zainspiruje do dalszego zgłębiania wiedzy na najbardziej interesujące tematy dotyczące prezentowanych technologii.
Publikacja PRZEWODNIK PO TECHNOLOGIACH PRZEMYSŁU 4.0
została stworzona przez grono specjalistów ze środowiska naukowego pod redakcją
redaktora naczelnego czasopisma „Utrzymanie Ruchu” prof. Marka Fidalego.
RECENZJE:
„Recenzowana książka pt. Przewodnik po technologiach Przemysłu 4.0 z uwagi na swoją treść, sposób ujęcia i poziom merytorycznego opracowania może mieć szerokie grono odbiorców i to nie tylko techników i inżynierów pracujących w przemyśle, czy studentów wydziałów technicznych, ale również wszystkich zainteresowanych współczesnymi trendami rozwoju technologii, organizacji produkcji, jak również całym cyklem życia produktu, jako wytworu myśli i pracy ludzi ze współpracującymi maszynami.”
Prof. dr hab. inż. Stanisław Legutko,
Instytut Technologii Mechanicznej, Politechnika Poznańska
„Z dużym zainteresowaniem przeczytałem rozdział 2. Robotyka przemysłowa w fabryce przyszłości. Poruszono w nim dwa zagadnienia: Trendy w robotyzacji systemów produkcyjnych oraz Autonomiczne systemy transportowe. Oba bardzo dobrze omówione. Rozdział 5. dotyczy kluczowej dla technologii Przemysłu 4.0 problematyki Internetu Rzeczy, a dokładniej tej jego części, która jest wykorzystywana w przemyśle (IIoT). Bardzo ważny w kontekście technologii Przemysłu 4.0 jest rozdział 6. w którym analizowane jest cyberbezpieczeństwo instalacji przemysłowych. Przedmiotem kolejnego, siódmego rozdziału książki są chmury obliczeniowe. Autorka wskazuje na nie jako na filary technologiczne Przemysłu 4.0 (jedne z wielu oczywiście). Dość egzotyczna dla mnie była tematyka rozdziału 8. Szybkie prototypowanie i technologie wytwórcze. Nie spotkałem się wcześniej z pojęciem inżynierii odwrotnej, więc ten podrozdział przeczytałem z dużym zainteresowaniem. Dokonawszy przeglądu zawartości wszystkich rozdziałów książki jestem zdania, że będzie to publikacja bardzo wartościowa i przydatna. Zdecydowanie rekomenduję ją do druku.”
Prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz,
Katedra Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej wydziału EAIiIB AGH.
Data wydania: 28 października 2021 r.
Redaktor naukowy: prof. Marek Fidali
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-66984-07-3
Format: B5
Oprawa: miękka
Język wydania: polski