-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.ELAMED
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Dwujęzyczne kompleksowe kompendium wiedzy, zawierające rozbudowaną bazę ponad 225 modeli samochodów pożarniczych z pełnym wykazem cech. Opisy w języku polskim i angielskim!
Prestiżowa publikacja
Album liczy niemal 600 stron, bogatych w zdjęcia o wysokiej rozdzielczości w niestandardowych rozmiarach. Na łamach publikacji autorzy przedstawili 225 modeli samochodów pożarniczych z ich dokładną specyfikacją.
Książka dla pasjonatów
To publikacja obowiązkowa nie tylko dla strażaków, ale i pasjonatów wozów strażackich, jako upominek, nagroda czy prezent z okazji jubileuszu.
Praktyczna wiedza
Autorzy zebrali w publikacji wiedzę na temat historii, budowy oraz wymagań określonych dla samochodów pożarniczych, a także ich klasyfikacji i oznaczenia.
Dwujęzyczne opisy
Dodatkowym atutem książki jest fakt, że opisy poszczególnych wozów strażackich są w języku polskim i angielskim.
Samochody zostały uporządkowane w kolejności alfabetycznej, z podziałem na firmy polskie i zagraniczne. W obrębie danej firmy pojazdy są usystematyzowane według podziału na samochody ratowniczo-gaśnicze (lekkie, średnie, ciężkie) i specjalne.
Od kilkunastu lat wspólnie popularyzują zagadnienia związane z samochodami pożarniczymi i sprzętem pożarniczym, opisując rozwiązania techniczne na łamach specjalistycznych czasopism, adresowanych do środowiska pożarniczego. Autorzy ci razem opisują także organizację i wyposażenie straży pożarnych z wielu miast całego świata. Przybliżają tym samym specyfikę służby oraz różnice i podobieństwa w działaniach służb ratowniczych w różnych krajach.
st. bryg. mgr Paweł Frątczak
jest wieloletnim rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Odpowiada za kreowanie wizerunku tej formacji ratowniczej oraz promocję zawodu strażaka. Był jednym z głównych komunikatorów w Polsce, m.in. podczas powodzi w 2010 roku, Turnieju UEFA EURO 2012, podczas udziału polskiej ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR po tragicznym trzęsieniu ziemi na Haiti (2010) oraz w Nepalu (2015), a także podczas ŚDM w 2016 roku.
bryg. mgr inż. Janusz Woźniak
pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Technicznego. Jego wiedza techniczna i doświadczenie z zakresu samochodów pożarniczych były m.in. wykorzystane, gdy uczestniczył w pracach różnych zespołów powołanych przez Komendanta Głównego PSP do opracowania projektów przepisów lub wymagań technicznych, a także w działaniach międzynarodowego zespołu – w ramach projektu „FIRED-uP”.