którym są mapy potrzeb zdrowotnych. Problem ten jest niezwykle ważny i aktualny oraz przyszłościowy dla polityki społecznej kraju, a przede wszystkim w obszarze zarządzania i organizacji całego systemu ochrony zdrowia.
Prof. dr hab. Wanda Ronka-Chmielowiec
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Rozprawa zajmuje się jednym z najistotniejszych problemów trapiących wszystkie systemy ochrony zdrowia – bezdyskusyjnym deficytem funkcjonalnych narzędzi umożliwiających/ułatwiających niezbędną racjonalizację alokacji bardzo ograniczonych (w stosunku do potrzeb) zasobów finansowych, ludzkich i rzeczowych w sektorze. Autorka rozprawy dowodzi, że odpowiednio skonstruowane mapy potrzeb zdrowotnych mogą stanowić cenne narzędzie racjonalizacyjne w każdym modelu organizacji płatnika/ów wspierając teoretyczne rozważania empirycznymi przykładami.
Dr hab. Christoph Sowada
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Opracowanie map potrzeb zdrowotnych pozwoliło po raz pierwszy publicznie udostępnić wszelkie informacje dotyczące nie tylko funkcjonowania placówek ochrony zdrowia, ale również pokazać, jak działalność tych placówek ma wpływ na dostępność oraz jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych. Autorka opracowania w doskonały, czytelny sposób przedstawia, jak mapy potrzeb zdrowotnych wskazują podmioty i obszary o skrajnych wartościach i obrazują tym samym pożądane i niepożądane zjawiska.
Dr n. med. Andrzej Krupa
Szpital Dziecięcy im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym
Szczegóły
-
Autor:
Więckowska Barbara
-
Format:
16.5x23.5cm
-
ISBN:
9788301201852
-
Objętość:
314
-
Oprawa:
Miękka
-
Rok wydania:
2021
-
Tematyka:
Ekonomia Biznes
-
Wydanie:
1