-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.pzwl
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Praktyczna, bogato ilustrowana, oryginalna publikacja łączy ze sobą elementy medycyny ratunkowej, anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny lotniczej, zarządzania i psychologii. Przybliża kulisy prawidłowych decyzji klinicznych lekarzy zarówno podczas wylotów do zdarzeń, jak i lotniczych transportów międzyszpitalnych.
Podręcznik został przygotowany przez najlepszych polskich specjalistów, pracujących na co dzień w LPR.
Autorzy dzielą się z Czytelnikami nie tylko wiedzą kliniczną, lecz także praktyką, doświadczeniem, trudnymi sytuacjami i przede wszystkim wielkim zamiłowaniem do swojego zawodu.
Książka z pewnością zainteresuje nie tylko osoby współpracujące na co dzień z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, lecz także lekarzy medycyny ratunkowej, studentów medycyny, osoby pracujące w szpitalnych oddziałach ratunkowych i centrach urazowych. To podstawowa lektura dla kandydatów na członka załogi pogotowia lotniczego i personelu współpracującego z LPR - dyspozytorów, ratowników i pielęgniarek.
Książka rozpoczyna się rysem historycznym, z wyjątkowymi zdjęciami udostępnionymi m.in. przez Muzeum Ratownictwa w Krakowie.
Kolejne rozdziały omawiają zarządzanie kliniczne i współpracę z innymi jednostkami Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.
Autorzy dzielą się z czytelnikami specjalistyczną wiedzą zawodową, opisując takie tematy jak: flota i możliwości operacyjne LPR, wpływ czynników zewnętrznych na misje lotnicze, lotniczy transport medyczny, zdarzenia masowe, techniki linowe, zdarzenia niepożądane i bezpieczeństwo, rolę Członka Załogi HEMS (CzaH-a).
Część kliniczna to szczegółowe omówienia takich tematów jak: RKO w sytuacjach szczególnych, urazy czaszkowo-mózgowe, obrażenia wielomiejscowe i ciężkie krwotoki, ostre stany kardiologiczne i neurologiczne, oparzenia, zatrucia, wybrane stany położnicze, pacjent pediatryczny, hipotermia, leki, czy choroby zakaźne.
Autorzy łączą teorię z praktyką, omawiając: monitorowanie pacjenta, zabezpieczenie drożności dróg oddechowych, analgosedację, wentylację zastępczą, procedury inwazyjne, urządzenia do kompresji mechanicznej klatki piersiowej, USG w medycznych czynnościach ratunkowych.
Czytelnicy znajdą również w książce rozdziały prawne, zasady kontaktu z mediami i wiele ciekawych sytuacji klinicznych.
Szczegółowe dane
-
Autor:
-
Format:
20.0x24.0cm
-
ISBN:
9788301225520
-
Objętość:
860
-
Oprawa:
Miękka
-
Rok wydania:
2022
-
Tematyka:
Medycyna
-
Wydanie: