Wczytuję dane...

Ostra niewydolność wątroby u dzieci

Produkt dostępny!
Wydawnictwo: Media-Press sp. z o.o. Warszawa 2022 Wydanie I Format: A5 Oprawa: miękka, szyto-klejona Objętość: 128 stron ISBN: 978-83-89809-52-0
82,00 PLN
Cena rynkowa: 89.00 PLN

Redaktorzy naukowi
prof. dr hab. n. med. Irena Jankowska - Klinika Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii, Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński - Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów, Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
prof. dr hab. n. med. Marek Szymczak - Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów, Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

„Ostra niewydolność wątroby (ONW) u dzieci jest rzadkim, ale poważ­nym schorzeniem o zwykle złym rokowaniu. Patogeneza ONW u dzieci różni się istotnie od etiologii u osób dorosłych (…)
ONW stanowi szczególnie trudny problem w he­patologii i transplantologii, a szybkie i właściwe decyzje warunkują osta­teczne powodzenie leczenia.
W monografii, która jest pierwszą w Polsce publikacją poświęconą w całości problematyce ostrej niewydolności wątroby u pacjentów pe­diatrycznych, przeanalizowane zostały główne przyczyny ONW u dzieci, możliwości i sposoby ich leczenia, zaproponowano także autorski model i algorytm postępowania w przypadku ONW w tej grupie pacjentów.
Praca powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie autorów i składa się z dwóch części: w pierwszej z nich omówiono etiologię i diagnostykę ostrej niewydolności wątroby u dzieci, część druga poświęcona będzie zagadnieniom leczenia ONW z transplantacją wątroby włącznie.”

Polecamy również