Wczytuję dane...

Wybrane zagadnienia prawne z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej

Produkt dostępny!
Wydawnictwo: Media-Press sp. z o.o. Warszawa 2022 Wydanie I Format: A5 Oprawa: miękka, klejona Objętość: 200 stron ISBN: 978-83-89809-53-7
115,00 PLN
Cena rynkowa: 129.00 PLN

Redakcja:
Radosław Tymiński – dr hab. n. praw., radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, autor bloga prawalekarza.pl, zajmuje się obroną lekarzy i obsługą podmiotów leczniczych, prowadzi własną kancelarię.
Dorota Rytwińska – mgr prawa, absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego, aplikant radcowski na III roku aplikacji, współpracuje z kancelarią r.p. Radosław Tymiński.

Nasze wydawnictwo we współpracy ze znanym obrońcą lekarzy mec. Radosławem Tymińskim i Dorotą Rytwińską przygotowało wybitnie praktyczną książkę „Wybrane zagadnienia prawne z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej”. Ta książka przedstawia kilkadziesiąt spraw sądowych, wskazując dlaczego lekarz ja wygrał lub przegrał. Zawarto także wpisy do dokumentacji, które ułatwiają obronę. Pozycja niezbędna nie tylko anestezjologom, „intensywistom”, specjalistom medycyny ratunkowej, lecz także lekarzom innych specjalności, zwłaszcza „zabiegowcom”.

„Książka, jest przeznaczona przede wszystkim dla anestezjologów, „intensywistów” i specjalistów medycyny ratunkowej, ale istotne i przydatne w praktyce informacje znajdą w niej również le­karze innych specjalności, zwłaszcza „zabiegowcy”(...) Jestem przekonana, że przedstawione w 24 rozdziałach przykładowe sprawy sądowe skłonią każdego czytelnika do głębokich refleksji, które w przyszłości mogą po­móc zapobiec wielu błędom medycznym (…)
Takiej pozycji jak ta książka nie może zabraknąć w bibliotece żadnego „zabiegowca”. Gorąco namawiam do lektury, a przede wszystkim do praktycznego wykorzystania zawartych w niej informacji, co przyczyni się do wzrostu świadomości prawnej lekarzy.” - recenzent książki dr hab. n. med. prof. CMKP Małgorzata Malec-Milewska - kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CMKP w Warszawie