Wczytuję dane...

Atlas tomografii stożkowej

Czelej
Produkt dostępny!
Redakcja naukowa wydania polskiego: Ingrid Różyło-Kalinowska ISBN: 978-83-7563-344-3 Format: A4 Objętość: 458 stron Oprawa: Twarda
309,60 PLN
Cena rynkowa: 344.00 PLN

„Atlas tomografii stożkowej” to zbiór przypadków rozpoznawanych za pomocą tej zaawansowanej metody obrazowania w radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej. Książka zawiera ponad 1500 badań CBCT ze zwięzłymi opisami, które dotyczą szerokiego zakresu obrazów części twarzowej czaszki, w tym prawidłowej anatomii radiologicznej, wad rozwojowych, procesów zapalnych i zmian zwyrodnieniowych.

W publikacji przedstawiono liczne obrazy odmian anatomicznych i zmian patologicznych, podkreślono wartość diagnostyczną CBCT, zaprezentowano także zastosowanie CBCT do diagnostyki kanału nerwu zębodołowego dolnego, w planowaniu implantologicznym, w ocenie stawów skroniowo-żuchwowych oraz w radiologii zabiegowej. Atlas zawiera także:

  • Szczegółowe wprowadzenie do tomografii stożkowej, w tym materiały przygotowane in vivo i in vitro, wskazania do badań CBCT w stomatologii i medycynie.
  • Kompleksową prezentację artefaktów i obrazów prawidłowych struktur anatomicznych.
    Praktyczne omówienie badań tomografii stożkowej anatomii i patologii zębów, w tym wad rozwojowych i zaburzeń wyrzynania.
  • Dokładne badania tomografii stożkowej w przypadkach zaburzeń wzrostu i rozwoju, w tym wrodzone i rozwojowe zaburzenia części twarzowej czaszki.

„Atlas tomografii stożkowej” jest idealną pozycją książkową dla studentów stomatologii, rezydentów kształcących się w zakresie radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej, radiologów stomatologicznych i szczękowo-twarzowych, chirurgów szczękowo-twarzowych, radiologów głowy i szyi, jak też laryngologów.

Polecamy również