Prawo ochrony sygnalistów Self-correction podmiotów prawnych
Autor w przystępny sposób łączy wykładnię prawa z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi sposobów wdrażania nowych przepisów przez pracodawców. Omawia m.in.:
warunki objęcia sygnalisty środkami ochrony,
anonimowość sygnalisty i jej konsekwencje,
zakres swobody wyboru kanału zgłoszeń
ochronę podmiotową dotyczącą osób pomagających i powiązanych.
Swoje rozważania opiera na koncepcji self-correction, która odnosi się do dobrowolnych działań następczych podejmowanych przez pracodawcę rozpatrującego zgłoszenie wewnętrzne, a także samodzielnej naprawy błędów w ramach organizacji.
Publikacja jest przeznaczona dla praktyków prawa: sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych. Może zainteresować również przedsiębiorców wdrażających regulacje dotyczące sygnalistów w swojej organizacji.
„Sytuacja prawna sygnalistów w prawie polskim jest tematem nowym, a jednocześnie istotnym i praktycznym. Można się spodziewać, że zawarte przez Autora rozważania staną się punktem odniesienia dla późniejszych publikacji (które niewątpliwie pojawią się na rynku).”
Z recenzji dr. hab. Piotra Prusinowskiego
„W mojej ocenie recenzowana książka powinna być oceniona jako atrakcyjna także dla czytelnika poprzez wielkość analizowanych zagadnień i jej zasadniczo kompleksowy charakter. Autor nie unika zagadnień trudnych, a przy tym udziela wyraźnych wskazówek”.
Z recenzji dr. hab. Kazimierza Bandarzewskiego, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego
Azymut
-
Autor:
Kulig Karol
-
ISBN:
9788383900292
-
Objętość:
449
-
Oprawa:
Miękka
-
Rok wydania:
2024
-
Tematyka:
Prawo Książki dla praktyków
-
Wydanie:
1