Wczytuję dane...

Jakie książki pomogą Ci zdać pierwszy rok medycyny? Sprawdź ofertę naszej księgarni!

Jakie książki pomogą Ci zdać pierwszy rok medycyny? Sprawdź ofertę naszej księgarni!

Zdecydowałeś na studia medyczne? Sprawdź, jakie książki dla studentów tego kierunku z pewnością Ci się przydadzą! Poznaj literaturę, która pozwoli Ci oswoić się z podstawowymi pojęciami z anatomii, histologii i genetyki i zaliczyć wymagany materiał. Zobacz, jakie publikacje z tych dziedzin oferuje w swoim asortymencie nasza księgarnia Wojbar!

 

Planujesz studiować medycynę?

Chciałbyś zostać w przyszłości lekarzem? Aby dostać się na studia medyczne, potrzebne jest Ci przede wszystkim dobre przygotowanie merytoryczne. Kierunek ten wymaga posiadania wiedzy z wielu dziedzin naukowych, a zwłaszcza wspomnianej już genetyki, histologii czy anatomii. Zgłębiając ją, korzystaj z najbardziej wartościowych publikacji. Księgarnie medyczne to miejsca, gdzie wyszukasz wiele tego rodzaju książek. Nasza zapewni Ci wiele interesujących pozycji, dzięki którym przyswoisz sobie najważniejsze zagadnienia potrzebne zarówno po to, aby przejść egzaminy na kierunek lekarski, jak również poradzić sobie na pierwszym roku studiów.

Jakie książki pomogą Ci zdać pierwszy rok medycyny?

Do zapoznania się z anatomią i fizjologią człowieka, histologią, genetyką czy innymi dziedzinami, niezbędne są odpowiednie książki medyczne. Skoro znalazłeś się w gronie studentów, którzy chcą zostać lekarzami, to już zapewne wiesz, że przygotowując się do egzaminów i kolokwiów, warto korzystać z różnej literatury. Materiał na pierwszym roku jest dość obszerny i czasami, zamiast kupować wiele różnych tytułów, lepiej wybrać takie publikacje jak np. podręczniki, które są absolutnym must have. Przejrzyj propozycje, jakie oferuje nasza księgarnia z takich przedmiotów jak:

 • anatomia,

 • histologia,

 • genetyka.

Przygotowaliśmy dla Ciebie tytuły opracowane przez wiele najznakomitszych autorytetów w dziedzinie medycyny.

Atlasy anatomiczne

Dzięki tego rodzaju publikacjom poznasz m.in. budowę człowieka oraz innych organizmów. Anatomia zaliczana jest do jednych z najstarszych działów biologii. Wiedza z jej zakresu niezbędna:

 • studentom kierunku lekarskiego,

 • fizjoterapeutom,

 • medykom o różnych specjalizacjach,

 • innym pracownikom służby zdrowia,

aby nieść właściwą pomoc pacjentom. W księgarni medycznej Wojbar mamy atlasy oraz literaturę z różnych działów anatomii takich jak: prawidłowa, patologiczna czy mikroskopowa. Jest wiele tytułów, dzięki którym z łatwością przyswoisz trudne, ale absolutne podstawy, gwarantujące dobre zdanie teorii.

Przy wyborze konkretnego podręcznika dla studentów koniecznie zwróć uwagę na nomenklaturę. Może się bowiem okazać, że na Twojej uczelni nie będzie obowiązywała ona w języku angielskim, tylko np. po łacinie.

Książki o histologii

Dziedziną, która obejmuje budowę, rozwój i funkcjonowanie wszystkich tkanek w organizmie jest histologia. To kolejny dział nauki, z którym się spotkasz już na pierwszym roku studiów. W książkach, które są tu dostępne, znajdziesz zarówno podstawowe informacje z tego zakresu medycyny, jak i dziedzin jej pokrewnych.

Ta kategoria obejmuje zarówno podręczniki, poradniki, jak i inne rodzaje literatury dla studentów, których autorami są doświadczeni profesorowie, naukowcy, wykładowcy i lekarze z szeroką wiedzą teoretyczną i praktyczną.

lekarze

Książki o genetyce

Kolejne książki dla studentów medycyny, jakie mogą Ci się przydać na pierwszym roku to te, które poświęcone są genetyce. Stanowi ona jeden z ważniejszych działów nauki, który poświęcony jest problematyce dziedziczenia oraz zmienności organizmów i roślin, opartej na genach. Potrzebna Ci z tego zakresu literatura pozwoli Ci poznać podstawowe zagadnienia — w tym podwaliny procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Dowiesz się z niej też m.in. jakie są najważniejsze choroby genetyczne, najnowsze techniki badań molekularnych i cytogenetycznych.

W ofercie księgarni medycznej znajdziesz tytuły zawierające m.in.:

 • wykłady,

 • tabele,

 • ryciny,

 • schematy,

 • oryginalne fotografie.

W tej pozycji zamieszczone są również pytania kontrolne wraz z odpowiedziami, dzięki którym utrwalisz sobie wiedzę.

Zdobądź same piątki dzięki książkom z księgarni Wojbar!

Na każdej uczelni korzysta się z różnych książek medycznych. Dlatego w ofercie naszej księgarni znajdziesz propozycje literatury wielu autorów oraz w różnej formule: atlasów, wykładów itd. w zakresie m.in. anatomii, histologii, genetyki. Sprawdź publikacje dla studentów dostępne w korzystnych cenach i przekonaj się, jak szybko zrealizujemy Twoje zamówienie!