Wczytuję dane...

Przegląd podręczników dla pielęgniarek — zobacz, jakie książki polecamy!

Przegląd podręczników dla pielęgniarek — zobacz, jakie książki polecamy!

Podobnie, jak każda inna dziedzina medyczna, pielęgniarstwo wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania teoretycznego i praktycznego, ale stałego kształcenia i poszerzania kwalifikacji. W naszej księgarni znajdziesz szeroki wybór podręczników i innych książek dla pielęgniarek. Dzięki nim nie tylko uzyskasz niezbędną wiedzę, ale i ją utrwalisz. Sprawdź, co polecamy przyszłym i obecnym pasjonatom tego zawodu!

 

Czym jest pielęgniarstwo?

To dziedzina, która ma już długoletnią tradycję. Zawód pielęgniarki zaliczany jest do opiekuńczych. Bardzo ważne są w nim relacje międzyludzkie, pomoc i samoopieka, a także promowanie zdrowia, zapobieganie chorobom i wsparcie udzielane chorym, rannymi i niepełnosprawnym. Pielęgniarstwo jako specjalizację zapoczątkowała w XIX wieku Florence Nightingale. Była to angielska pielęgniarka oraz działaczka społeczna i publicystka, nazwana „damą z lampą”. Prowadziła działalność związaną z kształceniem, doskonaleniem zawodowym oraz systemem organizacyjnym czynności, które związane są pielęgnacją chorych i opieką nad nimi.

Dziś zawód ten nadal wymaga poszerzenia zdobytej wiedzy ze specjalistycznych książek i podręczników, aby specjalistki mogły reagować profesjonalnie i odpowiedzialnie na codzienne problemy pacjentów.

Pielęgniarki — istotny filar placówek medycznych

Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, ze względu na intensywne kontakty z chorymi, powinnaś jako pielęgniarka mieć umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi. Inne pożądane cechy charakteru dla tego zawodu to także:

 • wrażliwość na potrzeby i cierpienia innych,

 • opiekuńczość,

 • życzliwość,

 • cierpliwość,

 • otwartość.

Pielęgniarki stanowią podstawę funkcjonowania placówek medycznych. To one mają największy kontakt z pacjentami. Dlatego tak ważne jest to, aby cały czas mogły się dokształcać w swoim zawodzie, korzystając z podręczników czy innych książek rozwijających takie zagadnienia jak np. prawo medyczne lub poświęconym:

 • obliczaniu dawek leków,

 • sposobom pielęgnacji chorych z określonymi schorzeniami,

 • standardom swojej pracy,

 • pielęgniarstwu w praktyce.

Niezbędne i aktualne informacje na powyższe tematy znajdziesz w asortymencie naszej księgarni medycznej Wojbar. Dodatkowo ofertę książek i podręczników cały czas poszerzamy i uzupełniamy, aby mogli z niej skorzystać zarówno ci, którzy chcą się przygotować do wykonywania zawodu pielęgniarki, jak i osobom studiującym podstawy pielęgniarstwa oraz jego specjalizacje. Zaopatrując się w publikacje, pamiętamy także o specjalistach z wieloletnim stażem.

pielegniarka

Te podręczniki dla pielęgniarek polecamy

Księgarnia medyczna Wojbar to miejsce, w którym wyszukasz literaturę przydatną na etapie przygotowywania się do zawodu i praktyczne kompendia wiedzy. Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jakie książki i podręczniki dla pielęgniarek warto się zaopatrzyć, skorzystaj z naszych propozycji. Pierwszą z nich są dwutomowe „Podstawy pielęgniarstwa”. Jest to przykład nowoczesnej publikacji niezbędnej na każdym etapie Twojego kształcenia się w zawodzie. Z pierwszej części poza najważniejszymi teoriami i koncepcjami, dowiesz się, jak wygląda zakres i charakter opieki pielęgniarskiej w wybranych stanach pacjenta. Druga natomiast przyda Ci się w procesie zdobywania podstawowych umiejętności w praktyce. To kompendium wiedzy o tym jak np.:

 • mierzyć i oceniać parametry funkcji organizmu,

 • dbać o higienę chorego,

 • podawać mu leki,

 • opatrywać go,

 • wykonywać różne zabiegi,

a także dotyczące takich kwestii jak m.in. równowaga płynów ustrojowych, odżywianie czy wydalanie

Kolejną polecaną przez nas książką są: „Podstawy pielęgniarstwa. Repetytorium przedegzaminacyjne”. To lektura obowiązkowa, kiedy będziesz przygotowywać się zaliczenia materiału. W przystępny sposób utrwalisz sobie najważniejsze zagadnienia, które zostały zebrane w tym podręczniku.

Po więcej książek tematycznych zajrzyj na ksiegarnia-medyczna-wojbar.pl

Chcesz poszerzyć swój księgozbiór z podstaw pielęgniarstwa lub konkretnych specjalizacji? Przejrzyj propozycje atrakcyjnych cenowo książek i podręczników oraz innych materiałów, które z pewnością Ci się przydadzą. Przygotuj się, najlepiej jak się da do pracy w zawodzie – teoretycznie i praktycznie. Skorzystaj z publikacji, które ma księgarnia medyczna Wojbar, aby zostać wykwalifikowaną pielęgniarką!