Wczytuję dane...

Chcesz podążać za karierą fizjoterapeuty? Te pozycje muszą znaleźć się na Twojej półce!

 Chcesz podążać za karierą fizjoterapeuty? Te pozycje muszą znaleźć się na Twojej półce!


Fizjoterapeuta to zawód przyszłości. Większości z nas na co dzień towarzyszy stres, a na aktywność fizyczną zwykle brakuje nam czasu. Fachowo przeprowadzona fizjoterapia pomaga pozbyć się przykrych dolegliwości ze strony aparatu ruchu, które wiążą się z takim trybem życia. Jeśli chciałbyś pomagać ludziom, lubisz bezpośredni kontakt z klientem i interesujesz się masażem leczniczym, może się okazać, że to idealna praca dla Ciebie. Podpowiadamy, jak wygląda w praktyce i po jakie pozycje książkowe warto sięgnąć, żeby rozwijać się w tym kierunku.

 

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

Specjalnością fizjoterapeuty jest terapia narządów ruchu. Zajmuje się on leczeniem różnego rodzaju schorzeń i nieprawidłowości z nimi związanych przy użyciu metod nieoperacyjnych i niefarmakologicznych. Głównymi celami rehabilitacji są:

  • usprawnienie pacjenta,

  • przywrócenie prawidłowej pracy układu kostnego i mięśniowego,

  • zahamowanie niekorzystnych zmian w aparacie ruchu,

  • wykształcenie prawidłowych wzorców poruszania się,

  • pozbycie się dolegliwości bólowych.

W praktyce praca fizjoterapeuty to przede wszystkim kontakt z pacjentem: ćwiczenia i rehabilitacja w różnej formie, ale również dbałość o jego dobrą kondycję psychiczną. W każdym przypadku terapia musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb osoby, która jest nią objęta.

Jakie umiejętności powinien mieć fizjoterapeuta?

Umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu fizjoterapeuty można podzielić na te typowo medyczne i interpersonalne. Te drugie teoretycznie nie są niezbędne, ale bardzo ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków i zdobywanie nowych klientów.

Kompetencje medyczne najłatwiej przyswoić sobie podczas kursu lub studiów z zakresu fizjoterapii. Obejmują one między innymi naukę masaży, właściwej techniki ćwiczeń i prawidłowych wzorców ruchu oraz interpretacji wyników badań. Oprócz teoretycznej wiedzy niezbędne jest odbycie praktyk pod okiem bardziej doświadczonych adeptów tego zawodu. Zdobycie tytułu fizjoterapeuty bynajmniej nie zwalnia Cię z obowiązku dalszego kształcenia. Dobry specjalista uczy się cały czas, nawet jeśli ma już swój gabinet i grono wiernych klientów.

Do umiejętności interpersonalnych niezbędnych w wykonywaniu zawodów medycznych zaliczymy przede wszystkim umiejętność nawiązywania kontaktu z klientem. Trzeba szybko zorientować się, czy podczas rehabilitacji pacjent lubi rozmawiać, czy też woli wykonywać kolejne ćwiczenia w ciszy. Tak jak w przypadku wszystkich innych usług ważne jest empatia, budowanie zaufania i lojalności do terapeuty.

ksiazki-medyczne

Te książki powinny znaleźć się na półce każdego fizjoterapeuty!

Fizjoterapeuta musi dbać o nieustanne poszerzanie swojej wiedzy. W tym celu warto uczestniczyć w kursach i szkoleniach, ale również zaopatrzyć się w aktualne pozycje książkowe związane ze swoją branżą. Które książki z oferty księgarni Wojbar warto mieć w swojej biblioteczce? Przede wszystkim te dotyczące konkretnej specjalizacji, którą na co dzień się zajmujemy. Dla tych, którzy rehabilitują chorych na raka, dobrym wyborem będzie Fizjoterapia w onkologii, a ci, których specjalnością jest chirurgia, powinni sięgnąć po Fizjoterapię w chirurgii. Są też i takie pozycje, które przydadzą się w codziennej pracy każdego fizjoterapeuty, na przykład Sport niepełnosprawnych dla fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych. Oferta jest na tyle rozbudowana, że zarówno początkujący, jak i doświadczeni specjaliści znajdą w niej coś dla siebie.

Te i inne pozycje znajdziesz na stronie ksiegarnia-medyczna-wojbar.pl

Księgarnia medyczna Wojbar kieruje swoją ofertę nie tylko do fizjoterapeutów. Sklep ma w stałej sprzedaży znacznie więcej pozycji o tematyce medycznej. Są wśród nich książki kierowane do medyków, ale i takie, których lektura może przynieść wiele pożytku również samym pacjentom. Asortyment jest na bieżąco poszerzany o najnowsze publikacje, bo jak wiadomo, medycyna zmienia się bardzo dynamicznie, wciąż pojawiają się nowe metody i techniki, które warto poznawać, aby doskonalić się w swojej specjalizacji. Jeśli planujesz karierę w zawodzie fizjoterapeuty, musisz być tego świadomy i jak najszybciej zapoznać się z pełną ofertą księgarni medycznej Wojbar w poszukiwaniu publikacji, które pomogą Ci w rozwoju kariery.