Wczytuję dane...

Książki o genetyce – te muszą znaleźć się na Twojej półce.

Książki o genetyce – te muszą znaleźć się na Twojej półce.

Nie da się ukryć, że genetyka nie należy do zbyt popularnych dziedzin nauki. Niewiele osób interesuje się nią z własnej woli, jeśli nie jest im to niezbędne w pracy. Rzadko kto potrafi powtórzyć choćby to, czego dowiedział się o niej na lekcjach biologii w liceum. Tymczasem okazuje się, że wystarczy sięgnąć po odpowiednie książki naukowe, które posiada w swojej ofercie księgarnia medyczna, aby przekonać się, że w tej niezbyt rozpowszechnionej części biologii tkwi naprawdę duży potencjał. Sprawdź, czy i Tobie uda się go dostrzec. Być może dzięki odpowiednio dobranej lekturze obudzi się w Tobie nawet pasja do genetyki.

 

Czym jest genetyka?

Według najpopularniejszej definicji genetyka to jedna z gałęzi biologii, której domeną są prawa przekazywania genów i zmienność genetyczna. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, na ile dziedzin naszego życia wpływają geny. Wystarczy wymienić chociażby choroby genetyczne czy analizę dziedziczenia określonych cech. Warto wspomnieć, że to dziedzina, która cały czas dynamicznie się rozwija. Naukowcy wciąż dokonują kolejnych odkryć dotyczących genomu człowieka, które stanowią doskonały materiał do przygotowywania kolejnych branżowych publikacji. Niewiele gałęzi medycyny zmienia się równie szybko i dostarcza z taką częstotliwością nowych książek do nauki. Aby być na bieżąco z genetyką, trzeba nieustannie się dokształcać i na własną rękę szukać aktualności z tej dziedziny. Co więcej, według wszelkich przewidywań, w tym temacie do odkrycia cały czas jest tak wiele, że co najmniej przez kilka najbliższych dziesięcioleci sytuacja się nie zmieni.

Dlaczego warto zagłębić się w naukę genetyki?

Powodów przemawiających za tym, by bliżej zainteresować się genetyką, jest naprawdę wiele. Poza tym najbardziej oczywistym, a więc nauką w celu podniesienia swoich kwalifikacji niezbędnych w pracy zawodowej, wystarczy wspomnieć o korzyściach płynących z lepszej znajomości praw związanych z dziedziczeniem określonych cech. Dzięki temu możesz ustalić na przykład, jaki kolor oczu będzie miało Twoje dziecko albo które zwierzęta łączyć w pary, aby otrzymać potomstwo o konkretnym wyglądzie. Mogłoby się wydawać, że to niezbyt przydatne umiejętności w codziennym życiu, jednak mimo wszystko warto mieć choćby teoretyczne podstawy w tym zakresie. Jeśli sama chęć poszerzenia swoich horyzontów to za mało, pomyśl o tym, jak rozpowszechnione w dzisiejszym świecie są choroby o podłożu genetycznym. Znajomość zasad dziedziczenia wadliwych genów w niektórych przypadkach może zastąpić konsultację w poradni genetycznej, a to z kolei może przełożyć się na spore oszczędności.

ksiazki-o-genetyce

Uzupełnij swoją bibliotekę naukową tymi książkami

Wiesz już, dlaczego warto zainteresować się dziedziną, której dotyczy artykuł. Pozostaje pytanie, jak to zrobić. Na pewno nie warto bazować na informacjach dostępnych na stronach internetowych, których autorzy nie mogą pochwalić się żadnym dorobkiem naukowym. Najlepszym źródłem wiedzy będą w tym przypadku naukowe książki o genetyce dla studentów medycyny. Z jednej strony zawierają wiele aktualnych potwierdzonych naukowo informacji oraz wyników badań, z drugiej są napisane na tyle przystępnym językiem, by były zrozumiałe dla osób, które dopiero zgłębniają arkana genetyki. Dobrym wyborem na początek będzie na przykład Genetyka medyczna i molekularna, czy Genetyka medyczna. Obie te pozycje sprawdzą się jako książki na studia medyczne, na których tytułowa dziedzina należy do przedmiotów obowiązkowych. Z kolei 50 idei, które powinieneś znać. Genetyka. to propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą intrygującą dziedziną i chciałyby przyswoić sobie podstawy, które powinien znać każdy oczytany człowiek.

Po więcej książek medycznych i naukowych odwiedź stronę ksiegarnia-medyczna-wojbar.pl

Pełen asortyment publikacji, który oferuje księgarnia medyczna to znacznie więcej niż pozycje związane wyłącznie z genetyką. Specjalizuje się ona w publikacjach obejmujących różne dziedziny medycyny, takie jak chirurgia, dietetyka, czy psychologia, ale również tematy pozamedyczne, na przykład weterynarię. Poza pozycjami typowo naukowymi znajdziesz tam także książki, po które można sięgnąć w wolnym czasie w ramach rozrywki, dotyczące chociażby ogrodnictwa, czy sportu. Sprawdź, które z nich Cię zainteresują na tyle, że zapragniesz mieć je na własność.