-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Czelej
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
„Chirurgia ręki. Ciekawe przypadki” to książka przedstawiająca przykłady rzadkich, często wręcz niezwykłych sytuacji klinicznych z zakresu chirurgii ręki.
Publikacja składa się z 32 rozdziałów, a każdy z nich opisuje konkretny przypadek kliniczny, uwzględniając:
- opis danego przypadku wraz z rycinami
- spostrzeżenia śródoperacyjne
- przebieg pooperacyjny
- omówienie
- przegląd światowego piśmiennictwa w odniesieniu do podobnych przypadków
Podręcznik zawiera ponadto doskonałe ilustracje fotograficzne, dokumentujące przebieg leczenia.
Autor książki, prof. dr hab. Andrzej Żyluk, jest doświadczonym chirurgiem ogólnym i chirurgiem ręki, który w swojej prawie 40-letniej praktyce spotkał się z dziesiątkami przypadków, które widział pierwszy raz w życiu i o których nie czytał w żadnym podręczniku ani artykule naukowym.
Każdy praktykujący, nawet doświadczony chirurg ręki spotkał się nie raz z sytuacją, która wymagała od niego poszukiwania niekonwencjonalnych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych, dlatego że nigdy wcześniej się z nią nie zetknął, ani nawet o niej nie czytał. Są to wypadki na tyle rzadkie, że prawdopodobnie nie przydarzą się już powtórnie, a ich wyjątkowość stanowi wyzwanie, zmuszające do maksymalnego zaangażowania intelektualnego i manualnego, aby im sprostać.
Większość chirurgów „chwali się” udanymi rozwiązaniami takich trudnych przypadków, ale opisy tych, które kończą się niepomyślnie są nieraz cenniejsze i bardziej pouczające, tym samym także warte prezentacji. Jest to jednak zrozumiałe, że każdy chirurg woli „aureolę chwały” niż gorycz porażki, nawet po pięknej walce. Jednak takie porażki uczą pokory i są źródłem cennych wskazówek dla słuchaczy i czytelników.
[fragment ze wstępu prof. dr hab. Andrzeja Żyluka]