Wczytuję dane...

Chirurgia ogólna. Ciekawe przypadki

Czelej
Produkt dostępny!
Andrzej Żyluk ISBN: 978-83-7563-327-6 Format: A4 Objętość: 186 str. Oprawa: Twarda
169,20 PLN
Cena rynkowa: 188.00 PLN

„Chirurgia ogólna. Ciekawe przypadki” to książka przedstawiająca rzadkie przypadki oraz prezentująca ich niekonwencjonalne leczenie. Podręcznik zawiera doskonałe ilustracje fotograficzne, dokumentujące przebieg leczenia.

„Chirurgia ogólna. Ciekawe przypadki” to książka przedstawiająca rzadkie przypadki oraz prezentująca ich niekonwencjonalne leczenie.

Podręcznik zawiera doskonałe ilustracje fotograficzne, dokumentujące przebieg leczenia.

Publikacja zawiera opis 28 konkretnych przypadków klinicznych, uwzględniając:

  • opis danego przypadku wraz z rycinami
  • spostrzeżenia śródoperacyjne
  • przebieg pooperacyjny
  • przegląd światowego piśmiennictwa w odniesieniu do podobnych przypadków

Pozycja polecana dla specjalistów chirurgii ogólnej, jak również lekarzy w trakcie specjalizacji.

 

Książkę przeczytałem z dużym zainteresowaniem i przyjemnością. Każdego doświadczonego chirurga pobudzi ona do refleksji dotyczących leczenia własnych ciekawych oraz rzadkich przypadków i być może skłoni do ich opisania. Lekkie pióro Autora sprawia, że książkę czyta się jak dobrą beletrystykę, a nie jak opracowanie naukowe. Jestem przekonany, że książka autorstwa Andrzeja Żyluka spotka się z dużym zainteresowaniem czytelników, dlatego że jest to według mojej wiedzy pierwsze tego typu dzieło w zbiorach krajowej literatury medycznej.

(fragment recenzji prof. Michała Drewsa)

Tak jak wielu jest na świecie ludzi, tak każdy przypadek medyczny, każde rozpoznanie i sposób leczenia mogą być unikalne i niepowtarzalne. Dlatego przekazanie wiedzy w formie opisu przypadków jest wyjątkowo ciekawe. Wielką zaletą jest również to, że przedstawiono zarówno powodzenia w procesie diagnostyczno-leczniczym, jak i porażki. Te ostatnie są zazwyczaj najciekawsze do czytania, pozostają w pamięci i ostrzegają przyszłych lekarzy chirurgów przed ewentualnym popełnieniem błędu w rozpoznaniu lub leczeniu. Opisanie ich świadczy o zachowaniu zdrowego dystansu do własnej pracy i umiejętności wyciągania wniosków.
(fragment recenzji dr. hab. n. med. Macieja Romanowskiego)

 

Polecamy również