Profesjonalny coaching
B] W książce omówiono m.in.:
• istotę i rodzaje coachingu;
• relacje między coachingiem a innymi formami wspierania rozwoju, takimi jak mentoring, konsulting, szkolenia;
• różnice między coachingiem a psychoterapią;
• najważniejsze zasady zawarte w kodeksach etycznych coachingu.
Ciekawe i praktyczne uzupełnienie treści stanowi część, w której kilkunastu coachów wywodzących się z różnych nurtów i szkół omawianej profesji dzieli się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Omawiają oni dylematy etyczne pojawiające się w codziennej pracy coachów oraz propozycje ich rozstrzygania.
Wydanie II zostało rozszerzone o wiele nowych opinii oraz zaktualizowane. Czytelnik otrzymuje więc przegląd najnowszych uregulowań dotyczących profesji coacha.
„Problematyka coachingu jest podejmowana przez wielu autorów. W (…) utworze wyeksponowano etyczne aspekty prowadzenia coachingu i to nadaje pozycji walor oryginalności”.
dr hab. Joanna Cewińska, prof. UŁ
„Niewątpliwą zaletą książki jest przedstawienie zagrożeń i trudności towarzyszących pracy coacha, co można uznać za nowatorskie, bo w wielu publikacjach dotyczących coachingu dominuje «bez-problemowe», nawet apologetyczne ujęcie”.
dr hab. Danuta Ślęczek-Czakon, prof. UŚ
„Jak zbudować lub utrzymać merytoryczny fundament w swojej pracy coachingowej? Proszę zacząć od tej publikacji! Doskonała w każdym akapicie – zarówno dla młodych, jak i doświadczonych adep-tów sztuki coachingowej”.
Agnieszka Deja, prezes International Coaching Federation Polska
„Pozycję polecam wszystkim coachom, superwizorom i osobom zainteresowanym coachingiem, które pragną rozwijać swoją uważność etyczną w coachingu”.
Bartosz Berendt, prezes Izby Coachingu
Szczegółowe dane
-
Autor:
Sidor-Rządkowska Małgorzata
-
ISBN:
9788382862102
-
Objętość:
244
-
Oprawa:
Miękka
-
Rok wydania:
2022
-
Tematyka:
Prawo Podręczniki akademickie
-
Wydanie:
2