Wczytuję dane...

Laser CO2 i terapia fotodynamiczna w praktyce dermatologicznej

Czelej
Produkt dostępny!
utor: Redakcja naukowa: Adam Borzęcki, Mirosław Kwaśny ISBN: 978-83-7563-323-8 Format: A4 Objętość: 283 strony Oprawa: Twarda
215,10 PLN
Cena rynkowa: 239.00 PLN

Pierwsza polska pozycja z zakresu zastosowania laserów w dermatologii

Książka stanowi zbiór wiedzy z dziedziny technik laserowych związanych z laserem CO2 i rozwijającą się w ostatnich latach terapią fotodynamiczną (PDT). Głównym założeniem powstania pracy była prezentacja obszernych wyników osiągniętych podczas leczenia pacjentów w ciągu ponad 30-letniej praktyki w Lublinie.

Publikacja została podzielona na dwie części:

  •  Teoretyczną, która przestawia historię laseroterapii i metody fotodynamicznej – podstawy fizyczne, mechanizmy działania, opisy aparatury i aplikacje medyczne metody fotodynamicznej oraz fotodiagnostyki (PDD). W tej części zaprezentowano również zasady klasycznej metody fotodynamicznej i sprzężonej z nią fotodiagnostyki, biologiczne mechanizmy działania terapii fotodynamicznej, szczegółowy przegląd fotouczulaczy i wskazania do leczenia.
  •  Praktyczną, która porusza temat licznych możliwości zastosowania laseroterapii w leczeniu schorzeń dermatologicznych.

 

Opinie i rekomendacje

,,Książka ma dużą wartość naukową oraz dydaktyczną i może być uznana za wzorcowy podręcznik przydatny w kształceniu każdej osoby zainteresowanej zastosowaniem metody fotodynamicznej i laseroterapii w praktyce klinicznej”.

Płk dr hab. n. med. Witold Owczarek, prof. WIM

,,Bardzo dobrej jakości materiał ikonograficzny, bogate piśmiennictwo po każdym rozdziale, dokładnie przedstawione techniki postępowania zabiegowego stanowią o dużej wartości praktycznej i dydaktycznej tego dzieła. (…) Mam głębokie przekonanie, że ta wyjątkowa na naszym rynku medycznym publikacja spełni oczekiwania i wymagania lekarzy zajmujących się dermatochirurgią, dermatologią estetyczną, laserochirurgią oraz terapią fotodynamiczną i pozwoli na dalsze podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych”.

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kaszuba

Polecamy również