Wczytuję dane...

Wprowadzenie do pediatrii- podręcznik dla studentów kierunku lekarskiego

Produkt dostępny!
Wydawnictwo: Media-Press sp. z o.o. Warszawa 2022 Wydanie I Format: B5 Oprawa: miękka, klejona Objętość: 328 stron ISBN: 978-83-89809-51-3
107,00 PLN
Cena rynkowa: 119.00 PLN

Redakcja:
dr n. med. Łukasz Obrycki
prof. dr hab. n. med. Anna Dobrzańska

„Wprowadzenie do pediatrii- podręcznik dla studentów kierunku lekarskiego” – jest publikacją szczególną, bo od dawna wyczekiwaną na polskim rynku wydawniczym.
W podręczniku zostały uwzględnione obowiązujące zasady profesjonalnego dialogu, jak również najczęstsze problemy w relacjach z pacjentami w wieku rozwojowym i ich rodzicami. Oddawana do rąk studentów i lekarzy publikacja zawiera niezbędną wiedzę, ważną zwłaszcza teraz, przy niekorzystnie zmieniającej się relacji lekarz – pacjent. W podręczniku znalazły się także szczegółowe zasady badania fizykalnego pacjenta, z uwzględnieniem jego wieku i stanu zdrowia.
W kolejnych rozdziałach autorzy przedstawili fizjologię poszczególnych układów i narządów u dzieci i młodzieży oraz najczęstsze odchylenia od stanu prawidłowego, istotne dla szybkiej i trafnej diagnozy.
Rozdziały podręcznika zostały przygotowane przez specjalistów pediatrii oraz innych specjalności pediatrycznych, ekspertów w swoich dziedzinach, którzy prowadzą na co dzień zajęcia dydaktyczne ze studentami kierunku lekarskiego. Publikacja zawiera niezbędną wiedzę, która wsparta ćwiczeniami praktycznymi pozwoli na rzetelne przygotowanie się do zawodu lekarza w zakresie medycyny wieku rozwojowego.

Polecamy również