Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 978-83-7563-322-1
Producent: Czelej

„Chirurgia ręki. Ciekawe przypadki” to książka przedstawiająca przykłady rzadkich, często wręcz niezwykłych sytuacji klinicznych z zakresu chirurgii ręki.

Publikacja składa się z 32 rozdziałów, a każdy z nich opisuje konkretny przypadek kliniczny, uwzględniając:
- opis danego przypadku wraz z rycinami
- spostrzeżenia śródoperacyjne
- przebieg pooperacyjny
- omówienie
- przegląd światowego piśmiennictwa w odniesieniu do podobnych przypadków

Podręcznik zawiera ponadto doskonałe ilustracje fotograficzne, dokumentujące przebieg leczenia.

Autor książki, prof. dr hab. Andrzej Żyluk, jest doświadczonym chirurgiem ogólnym i chirurgiem ręki, który w swojej prawie 40-letniej praktyce spotkał się z dziesiątkami przypadków, które widział pierwszy raz w życiu i o których nie czytał w żadnym podręczniku ani artykule naukowym.

 

Każdy praktykujący, nawet doświadczony chirurg ręki spotkał się nie raz z sytuacją, która wymagała od niego poszukiwania niekonwencjonalnych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych, dlatego że nigdy wcześniej się z nią nie zetknął, ani nawet o niej nie czytał. Są to wypadki na tyle rzadkie, że prawdopodobnie nie przydarzą się już powtórnie, a ich wyjątkowość stanowi wyzwanie, zmuszające do maksymalnego zaangażowania intelektualnego i manualnego, aby im sprostać.

Większość chirurgów „chwali się” udanymi rozwiązaniami takich trudnych przypadków, ale opisy tych, które kończą się niepomyślnie są nieraz cenniejsze i bardziej pouczające, tym samym także warte prezentacji. Jest to jednak zrozumiałe, że każdy chirurg woli „aureolę chwały” niż gorycz porażki, nawet po pięknej walce. Jednak takie porażki uczą pokory i są źródłem cennych wskazówek dla słuchaczy i czytelników.

[fragment ze wstępu prof. dr hab. Andrzeja Żyluka]